Matematyka - festiwal nauki

„Dróżka w ogródku”

Podczas XVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 27 września w klasie 3c zaprezentowano wiele ciekawostek związanych z matematyką. Zajęcia były prowadzone przez panią Agatę Hoffmann, matematyka z Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uczniom pokazano prezentację multimedialną oraz kilka wzorów matematycznych. Prowadzący pokazywali jak rozwiązać wymagające i trudne zadania. Pod koniec lekcji zadano wszystkim zadanie, przy którym musieli wykazać się nie lada inteligencją i kreatywnością.

Uważam, że powinno być więcej inicjatyw takiego typu, ponieważ pozwala uczniom rozwijać się w nowych kierunkach.

Uczeń klasy 3 b - Marceli Witasik