Sprzączki i guziki z orzełkiem

Sukces naszych uczniów i nauczycieli w trzeciej edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”

W konkursie wzięli udział i zwyciężyli uczniowie z klasy II e obecnie III e - Jakub Różycki    i Patrycja Kapecka pod kierunkiem Pani Izabeli Turbańskiej.
Konkurs „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”, organizowany był przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Fundację Wspólnota Pokoleń.

Na konkurs wpłynęło 409 prac nadesłanych ze 147 placówek. W sumie w konkursie udział wzięło 570 osób (z Polski i spoza jej granic). Zdecydowana większość prac została wzbogacona fotografiami i dokumentami archiwalnymi, pozyskanymi często od rodzin ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uczestnicy konkursu wykonali w wielu przypadkach pionierską pracę, odkrywając pamiątki po osobach zamordowanych w 1940 roku. Wszystkie prace prezentują wysoki poziom, jednak jury przyznało nagrody wyłącznie kilkudziesięciu osobom.

W 3. edycji konkursu nagrodzonych zostało 39 prac (indywidualnych i zespołowych). Nagrodą dla laureatów i ich opiekunów jest wyjazd edukacyjny do Katynia i Miednoje. Młodzież odwiedzi ponadto inne miejsca: m.in. Mińsk, Smoleńsk oraz Moskwę. Wyjazd – trwający 7 dni – odbędzie się na początku października 2012 roku. Współfundatorem nagrody jest Fundacja PKO Banku Polskiego.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy