Praga dla Najlepszych 21 VI 2013

Praga dla Najlepszych w G-17

W piątek 21 czerwca 42 uczniów  z Gimnazjum nr 17, najlepsi z najlepszych, wyruszyło  z ul. Ślężnej na autokarową wycieczkę do Pragi. Wyjazd był nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce oraz zaangażowanie  w życie szkoły i jest już  drugim ( tego rodzaju) w historii szkoły.

• Chcemy docenić pracowitych, systematycznych. Zachęcić innych  do nauki, działalności społecznej. Jesteśmy pod tym względem wyjątkową szkołą. Nagroda jest nietuzinkowa, bo jej uczestnicy są świadectwem, że warto się uczyć, warto pracować na rzecz innych-mówi Radosław Szymanowski nauczyciel w Gimnazjum 17.
  • Wiedzieliśmy od początku roku szkolnego, że będzie nagroda, ale nie spodziewaliśmy się Pragi. Nie myślałam o niej, uczyłam się raczej dla siebie, rodziców. Darmowa wycieczka to miły  dodatek do świadectwa z czerwonym paskiem- stwierdza Kasia- średnia ocen 5, 16.

Piątkowy  wyjazd pozwolił zobaczyć jedną z piękniejszych stolic świata. Uczestnicy wycieczki poznali związki kulturowe Polaków i Czechów. Mogli porównać rozwój obu  państw. Odnaleźć wspólne tradycje, świętych, style architektoniczne obecne w Pradze i we Wrocławiu.

Dyrektor Gimnazjum nr 17 -Elżbieta Pawlik Baraniec- szukamy pomysłów na motywowanie do nauki, stad pomysł z wycieczkami. Wspomagamy rodziców, pokazujemy, że warto.

Galeria zdjęć >>