Covenant Players

Wizyta międzynarodowej grupy teatralnej „Covenant Players” w Gimnazjum 17

17 kwietnia 2013 naszą szkołę ponownie odwiedzili przedstawiciele międzynarodowego teatru Covenant Players, którzy wykonali dla naszych uczniów trzy spektakle w języku angielskim. W tym roku przybyli do nas Denise i David ze Stanów Zjednoczonych oraz Silke z Niemiec.

Uczniowie mieli możliwość nie tylko obejrzenia tychże spektakli, ale również wzięcia w nich aktywnego udziału. Aktorzy angażowali chętnych do zagrania na scenie i sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz zachęcali tych niezdecydowanych i niepewnych swoich możliwości do wypróbowania swych „sił” językowych i aktorskich. Po spektaklu uczniowie mogli także porozmawiać z anglojęzycznymi gośćmi pytając o ich doświadczenia w zawodzie aktora, życie codzienne w Stanach Zjednoczonych i Anglii oraz ich spostrzeżenia na temat życia w Polsce.