STEP BY STADT dla SP

STEP BY STADT – PODCHODY PO WROCŁAWIU 2012

Wersja dla szkół podstawowych

W roku 2012 po raz pierwszy odbył się Step by Stadt dla szkół podstawowych. Na zaproszenie G17 odpowiedziały 3 szkoły: SP71, SP64 i SP85. Konkurs odbył się 25 października i mimo pogody, która nie sprzyjała uczestnikom, każda drużyna dzielnie pokonywała trasę wycieczki jednocześnie rozwiązując zadania. A wszystko odbywało się pod bacznym okiem opiekunów i obserwatorów, którzy zadbali o prawidłowy przebieg naszej zabawy.

Po powrocie, jury sprawdziło wszystkie prace i ogłosiło wyniki. Pierwsze miejsce zajęła szkoła podstawowa nr 71, zaraz za nią szkoła podstawowa nr 64. Trzecie miejsce przypadło grupie ze SP nr 85. Trasa zdała egzamin, a uczestnicy konkursu byli bardzo zadowoleni i … zmęczeni po przeszło 2-godzinnej wycieczce w dość chłodne przedpołudnie.

Wszystkim uczestnikom konkurs bardzo się podobał, budził dużą ciekawość i zainteresowanie wśród uczniów. Mieli oni szansę sprawdzić swoją wiedzę o Wrocławiu i jednocześnie dowiedzieć się o nim czegoś nowego i interesującego. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele ocenili konkurs jako bardzo przydatny do zdobywania wiedzy o Wrocławiu, rozbudzający zainteresowanie miastem i uczący współpracy.

A oto jak to wyglądało…

Galeria zdjęć >>