Rekrutacja

Szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji do szkół gimnazjalnych znajdują się na stronie Urzędu Miejskiego Wrocławia Elektroniczna rekrutacja.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DRODZY UCZNIOWIE! – wiemy, ze stoicie przed trudnym wyborem gimnazjum, w którym moglibyście uczyć się, rozwijać swoje zdolności, poznawać przyjaciół i czuć się bezpiecznie. W naszej szkole jest to możliwe – dla nas jesteś najważniejszy!

DRODZY RODZICE! - Troszczycie się o przyszłość Waszych dzieci. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przedstawiamy ofertę naszego gimnazjum. Rozwój i bezpieczeństwo waszych dzieci jest dla nas najważniejsze!

Można zapisać się do klas ogólnokształcących i klas z dodatkowymi zajęciami pozalekcyjnymi.

W roku szkolnym 2015-2016 przygotowaliśmy wyjątkową propozycję autorskich programów,  które  wychodzą w przyszłość i dają gwarancję pełnego rozwoju każdego dziecka.

- klasa matematyczna z robotyką i informatykązobacz więcej >>

- klasa matematyczna z językiem angielskim

- klasa medialna - zobacz więcej >>

- klasa biologiczno-chemiczna

- klasa ogólna

Aby wybrać klasę należy do podania załączyć kwestionariusz wyboru klasy, który jest wewnętrznym dokumentem szkoły!

DLACZEGO GIMNAZJUM NR 17?

Szkoła mieści się w centrum miasta w pobliżu głównych węzłów komunikacji, takich jak dworzec PKP i PKS.
Dzięki takiemu położeniu do szkoły uczęszczają nie tylko uczniowie z rejonu, ale także Ci, którzy mieszkają dalej, np. na nowo powstałych osiedlach na obrzeżach miasta czy w okolicach Wrocławia.
Zajęcia prowadzone są na jedną zmianę w godzinach od 8:00 - 15.00.

Bezpieczeństwo i rozwój dzieci jest dla nas najważniejsze!

Uczeń w naszej szkole:
• jest bezpieczny, nie jest anonimowy, szkoła jest monitorowana,
• jest wysportowany -mamy nowoczesne sale gimnastyczne i boisko sportowe,
• pomaga innym - działa młodzieżowy wolontariat,
• zna Dolny Śląsk - organizowane są liczne wycieczki w kraju i zagranicą,
• dba o ekologię - prężnie działa Szkolna Liga Ochrony Przyrody i koło ekologa,

• jest Europejczykiem - warsztaty językowe w Londynie i wycieczki do sąsiednich państw, Program Comenius

• uczy się skutecznie - korzystamy z nowoczesnych programów edukacyjnych i pomocy naukowych,
• rozwija talenty - mamy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych dostosowaną do indywidualnych potrzeb ucznia,
• jest dociekliwy - realizujemy liczne projekty edukacyjne,
• dba o zdrowie -jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie
• posiada indywidualną szafkę ubraniową
• ma dostęp do internetu w każdej sali,
• jest na bieżąco informowany o ocenach - elektroniczny dziennik lekcyjny.

W szkole zatrudnieni są wykwalifikowani, znający swój fach oraz chętnie współpracujący nauczyciele jak również pedagog i psycholog.
Realizujemy wiele programów profilaktycznych m. in.: NOE, Debata, "Akademia Dorosłości", zajęcia integracyjne, " Jak radzić sobie ze stresem"," Mówię nie, myślę nie", " Jak się uczyć ", " Bezpieczne wakacje".
Jesteśmy szkołą, która posiada certyfikaty:
- "Szkoły z klasą"
- "Promocji Zdrowia",
- "Szkoły Odkrywców Talentów".

Nasi uczniowie biorą udział w wielu projektach edukacyjnych np.: Akademia Uczniowska, Badacz - Humanista,  Młodzi Obywatele Kultury, Gospodarcza Dżungla, Dolny Śląsk - Nasza Mała Ojczyzna, Młodzież Adoptuje Zabytki i wiele innych. Wspieramy wszelkie zainteresowania i uzdolnienia. Prężnie działają liczne koła zainteresowań, m.in.: teatralne, dziennikarskie, ekologiczne, chór i koła sportowe.
Prowadzone są zajęcia dydaktyczno - terapeutyczne dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu "Ortograffiti". Działa Prewencyjna Grupa Wsparcia. Co roku w miarę potrzeb prowadzone są pogadanki na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Współpracujemy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną Nr 9, których pracownicy prowadzą dla uczniów warsztaty
i zajęcia w naszej szkole oraz z Centrum Kształcenia Praktycznego w zakresie planowania przyszłej kariery naszych uczniów.

"Realizujemy się najpełniej, jeśli potrafimy żyć dla innych."
/ ks. J. Twardowski/