KLASA MEDIALNA

Drogi Rodzicu i Uczniu

Proponujemy Państwu i Waszemu dziecku naukę w wyjątkowej klasie.

O klasie medialnej:

• Proponujemy nowatorski pomysł łączenia programu kształcenia przeznaczonego dla gimnazjum ze specjalnym naciskiem na matematykę i naukę o kulturze z wyjściami do pracowni Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz kin, muzeów i teatrów.

• Praca z uczniem odbywa się w oparciu o nowoczesne technologie: multimedia w klasie, Internet.

• Wykorzystujemy wsparcie funduszy europejskich na projekty edukacyjne, takie jak: Badacz- Humanista Wrocławski Gimnazjalista, Liga Naukowa, Edukacja filmowa.

• nauka o wszystkich dostępnych mediach (Internet, telewizja, radio, prasa) w teorii i praktyce.

Drogi Rodzicu

Nikt dzisiaj nie ma wątpliwości: bez matematyki ani rusz. Klasa, jaką Państwu proponujemy będzie bezkompromisowo realizować program matematyczny dla gimnazjum i dążyć do jak najlepszych wyników z przedmiotów ścisłych, ale także:

jej uczniowie nauczą się krytycznie patrzeć na kulturę przy wykorzystaniu poszerzonej gamy gatunków publicystycznych, co pozwoli na ukształtowanie absolwentów ambitnych, świadomych otaczającej ich rzeczywistości, otwartych na współpracę, wyposażonych w wiedzę uniwersalną, potrzebną do osiągania sukcesów na kolejnym etapie kształcenia w dowolnej dziedzinie.

Na przestrzeni ostatnich lat klasy dziennikarskie osiągały bardzo dobre wyniki nauczania ze wszystkich przedmiotów, kreowały liderów społeczności szkolnej, aktywnie uczestniczyły

w życiu Wrocławia. Uczniowie tych klas dostawali się do najlepszych wrocławskich szkół.

Nauka krytycznego odbioru sztuki wpisuje się doskonale w program rozwoju Wrocławia- Stolicy Kultury 2016 i jest poparty naszą wieloletnią współpracą z Teatrem Polskim, Teatrem Capitol, Dolnośląskim Centrum Filmowym, Kinem Era Nowe Horyzonty, Muzeum Miejskim we Wrocławiu, Filharmonią Wrocławską. (minimum 4 wyjścia do tych instytucji w semestrze).

Drogi Uczniu
Nauka w gimnazjum Cię nie ominie, ale w naszej szkole poza nauką znajdziesz wytchnienie w cieniu kultury. Liczne spotkania z jej twórcami, wyjścia do kin, teatrów, na wystawy, koncerty, to nasz sposób, aby zharmonizować Twoje życie i uczynić je bogatszym. Wiemy, że uwielbiasz naukę poza murami szkoły, możesz być pewny, że takich okazji w najbliższych 3 latach Ci nie zabraknie.

Radosław Szymanowski
autor projektu

Zapraszamy wszystkich Rodziców oraz uczniów obecnych klas szóstych szkół podstawowych wszechstronnie uzdolnionych, energicznych, zorientowanych na sukcesy w konkursach na spotkania informacyjne z opiekunem przyszłorocznej klasy pierwszej do sali 204 naszego gimnazjum.

Radosław Szymanowski – nauczyciel dyplomowany języka polskiego, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Od 2002 roku pracuje w Gimnazjum nr 17 im. ks. Jan Twardowskiego we Wrocławiu.

Jest twórcą „Programu dla uczniów uzdolnionych humanistycznie”. Od 9 lat prowadzi klasy dziennikarskie, z sukcesami grupowymi i indywidualnymi w skali ogólnopolskiej i regionalnej. Swoje relacje z uczniami i rodzicami buduje na współpracy, tolerancji i podejmowaniu wspólnie nowych wyzwań.

W szkole nie lubi się nudzić. Jest autorem książki pt. „Ksiądz Jan Sikora. Biografia”. Wołomin 2012.

Drodzy uczniowie- zapraszam do swojej nowej klasy.

W jej programie znajdziecie tradycję i nowoczesność

- całe bogactwo współczesnego świata!”

Radek Szymanowski