Uczyć jak na uniwersytecie?

Uczniowie naszej szkoły często wychodzą na różnego rodzaju warsztaty. Tym razem osiem osób z 3a i 1b w piątek 8 listopada poszło do Kina Era Nowe Horyzonty na warsztaty medialno- dziennikarskie. Zajęcia poprzedzone były pokazem filmów dokumentalnych (zobaczyć swój film w kinie?- bezcenne! ), zrealizowanych przez gimnazjalistów i licealistów podczas pierwszej edycji warsztatów oraz wręczenie nagród dla ich twórców. Po tej części młodzież podzielona na na dwie grupy mogła zobaczyć, jak wygląda praca z aparatem i kamerą. Nie tylko uczniowie  uczyli się  teorii i praktyki. W czasie gdy młodzież poznawała nowe media i techniki ich realizacji, nauczyciele mieli warsztat o funkcji mediów we współczesnym świecie, sposobach omawiania obrazów filmowych na zajęciach i kierunkach nowoczesnej edukacji. Warsztaty przygotowane zostały przez panią Agnieszkę Opyt z Emipria Film przy współudziale Wydziału Edukacji we Wrocławiu i kina Era Nowe Horyzonty.

Wniosek: wszyscy mamy się uczyć jak na uniwersytecie: wykłady+ćwiczenia, teoria+praktyka. Intensywnie, rzeczowo, dogłębnie - zagadnienie po zagadnieniu, najlepiej w środowisku wybranej dziedziny.
Łatwe? Na pewno nie, ale pasjonujące i stawiające nam wszystkim ambitne cele.