TAMBORRADA i 17-stka

To niezwykłe artystyczne wydarzenie odbyło się 30 kwietnia, o godz. 12 na placu Nowy Targ.

Nazwa imprezy została  zaczerpnięta ze święta bębnów, które co roku obchodzone jest w baskijskim San Sebastian. To miasto wraz z Wrocławiem będzie w przyszłym roku Europejską Stolicą Kultury– powiedziała pomysłodawczyni i współorganizatorka wrocławskiej Tamborrady Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. – W ten sposób chcieliśmy zaprezentować mieszkańcom Wrocławia tradycje San Sebastian. W I Wrocławskiej Tamborradzie zagrali uczniowie  ze szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zaśpiewali po  baskijsku „Marsz San Sebastian”.  Nasze gimnazjum było jednym spośród kilku biorących udział w tym artystycznym wydarzeniu. Długo przygotowywali się do tego występu. Było warto: wspólne muzykowanie, świetna zabawa dająca wszystkim dużo  radości,  no i oczywiście super koszulki dla wszystkich śpiewających i grających artystów.

 
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.