Udział w przeglądzie zespołów śpiewaczych.

„AKOLADA“ W IMPARCIE - 5.04.2013

Kolejne ważne kulturalne wydarzenie w Gimnazjum nr 17 -występ na profesjonalnej scenie, w światłach reflektorów, z publicznością i jej oklaskami. Przed tym występem było dużo prób i przygotowań. Pracowaliśmy nie tylko nad pięknym brzmieniem, ale także i nad umiejętnością poruszania się w przestrzeni sceny. Ćwiczyliśmy nie tylko w sali 203, ale i na korytarzu.

Tak upłynął nam czas prób i wreszcie nadszedł TEN DZIEŃ- 5.04.2013 kiedy „AKOLADA” zaśpiewała w I Przeglądzie Wrocławskich Szkolnych Zespołów Śpiewaczych. Jak poszło??? Co za pytanie?

Bardzo dobrze! Nasz chór ma duże doświadczenie, ponieważ występuje na wszystkich uroczystościach szkolnych.

Było pięknie. Dziewczyny i chłopcy dali z siebie wszystko i pokazali dużą muzykalność. BRAWO!!!!

A oto nazwiska naszych PEREŁEK:

1. Magda Kopeć 12. Wojtek Kopka

2. Kinga Zawalniak 13. Weronika Róg

3. Basia Serafin 14. Kasia Nowicka

4. Daria Zybura 15. Paulina Wojtowska

5. Sylwia Wawrzyniak 16. Justyna Mazur

6. Samuel Li 17. Agnieszka Zbinkowska

7. Dominika Łukawska 18. Kamila Ostrowska

8. Olimpia Lupa 19. Ola Szczukiecka

9. Małgosia Paciorkowska 20.Wiktor Dudek

10. Laura Kubiak 21. Olek Ferenc

11. Julka Perucka 22. Agnieszka Lebiedź

Po występie organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników sympatyczne niespodzianki, które będą nam przypominać o tym muzycznym przeglądzie. Otrzymaliśmy też dyplom dla szkoły.

Sporo dziewczyn w trakcie tego wyjścia spotkało swoich dawnych nauczycieli, a także koleżanki i kolegów ze szkół podstawowych. Niektórzy z nich bardzo się zmienili- wydorośleli???!!!

Warto też wspomnieć o klimacie, który towarzyszył tej imprezie. Gorąca atmosfera, wielka życzliwość publiczności i super prowadząca p.Maria Zawartko, która rozpoczęła ten przegląd pięknym cytatem I.W.Goethego:

„Gdzie słyszysz śpiew tam idź,

tam dobre serca mają

źli ludzie wierzaj mi,