Lekcje muzealne - Rodzina Brueghlów

Zapraszam wszystkich uczniów, którzy interesują się sztuką na lekcję do Muzeum Miejskiego we Wrocławiu, mieszczącego się w Pałacu Królewskim przy ul. Kazimierza Wielkiego 35 . Do końca września trwa tam ekspozycja arcydzieł malarstwa flamandzkiego pt. " Rodzina Brueghlów.

Rodzina Brueghlów to słynna dynastia malarska z XVI, XVII i początków XVIII wieku. Artyści, których obrazy uświetniają dziś najsłynniejsze muzea i kolekcje na całym świecie i osiągają najwyższe ceny na aukcjach sztuki. Prezentowane są obrazy, rysunki oraz grafiki powstałe w przeciągu 200 lat działalności słynnej rodziny. Wszystkie dzieła są prezentowane po raz pierwszy w Polsce ponieważ pochodzą z prywatnych kolekcji.

Ze względu na olbrzymią popularność tej wystawy jest ograniczona liczba miejsc . Uczniowie, którzy chcą uczestniczyć w takiej lekcji proszeni są o zgłoszenie się do wicedyrektora Jadwigi Muszyńskiej i zapisanie się na wyjście - ilość miejsc niestety ograniczona, a możliwość zwiedzenia indywidualnie wystawy praktycznie nie możliwa. Nasza szkoła ma zarezerwowane zwiedzanie na 27 września i 30 września. Cena biletu  5 złotych. Zapisy przyjmowane są do 16 września w sekretariacie u wicedyrektora lub podczas lekcji w sali 203. Tam też zapytajcie o szczegóły wyjścia. Gorąco zachęcamy do zobaczenia TAKIEJ WYSTAWY!!! - NIECODZIENNA GRATKA! :)

 
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.